JAK JSEM SI POPRVÉ BARVILA OBOČÍ

Friday, February 17, 2017

V dnešním článku bych se s vámi chtěla podělit o mé zkušenosti týkající se domácího barvení obočí. Vzhledem k tomu, že vlasy si barvím pěknou řádku let, uvědomila jsem si, že by nebylo od věci začít právě i s obočím, které mám bez úprav o několik odstínů světlejší. 


Na notino.cz jsem si po chvilce vybrala barvu na obočí Cameleo v odstínu 3.0 Dark Brown od značky Delia Cosmetics, která mě zaujala tím, že neobsahuje amoniak a v balíčku najdu vše potřebné - barvící krém, aktivátor, kalíšek a aplikátor. Balení vydrží na zhruba 15 nabarvení a koupíte ho za 59,- korun

Všechno se zdálo ideální a já se nemohla dočkat, až se do toho pustím. Přesně podle návodu jsem vymáčkla do kalíšku zhruba centimetr barvícího krému, který jsem zakapala deseti kapkami aktivátoru a pečlivě rozmíchala tak, aby vznikla jednotná pasta. 


Na pomoc jsem si kromě přiloženého aplikátoru vzala i vlastní štěteček, kterým jsem pak opatrně nanesla silnou vrstvu barvy na celé obočí. Po sedmi minutách (letáček uváděl dobu působení 5 - 10 minut, takže jsem se rozhodla pro zlatou střední cestu) jsem se celá natěšená vrátila do koupelny, odličovacím tampónkem odstranila barvu a... a nic! Ať jsem do zrcadla koukala jak jsem chtěla, moje obočí mělo pořád stejný odstín - a to do posledního chloupku! Vzhledem k tomu, že jsem si byla jistá, že jsem vše udělala podle návodu, barvě jsem dala ještě další dvě šance na "nápravu". Ale protože byl výsledek pořád stejný, tedy nulový, milá Cameleo letěla do koše.

Pokud se tedy plánujete do domácího barvení obočí pustit také, této značce se vyhněte velkým obloukem. Já jsem nakonec po menším pátrání narazila na značku RefectoCil, která sice není z těch nejlevnějších, ale zato jsem na ní četla (a viděla!) samé kladné ohlasy. Příští barvící článek tedy bude věnovaný jí.

Jaké jsou vaše zkušenosti s domácím barvením obočí? Kterou značku byste mi doporučili vy? 

11 COMMENTS

 1. já používám zmiňovaný refectocil :)
  JANNIEBEL

  ReplyDelete
 2. Taktéž jsem si nedávno pořídila Refectocil a musím říct, že výsledek je po barvení opravdu krásný! :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji za zpětnou vazbu, snad budu také spokojená :)

   Delete
 3. tak ja obdivujem, že si sa do toho vôbec pustila :) ja by som sa bála :) i keď ja mám obočie tmavé skoro až čierne, takže som nikdy nad tým nepremýšľala :)
  MakeUpByVeo

  ReplyDelete
 4. Refectocil je snad nejlepší značka na barvení :) Já na ní také psala článek. :)
  Soutěž o pečující produkty

  ReplyDelete
 5. Já si obočí ještě nebarvila, ale aspoň vím, čemu se vyhnout. :-)
  welcometomyworld

  ReplyDelete
 6. Táni, díky za tenhle článek! Chystám se do domácího barvení pustit, protože už mě nebaví si obočí každé ráno dokreslovat. Tak aspoň vím, čemu se vyhnout, i když ta nízká cena je lákavá :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vidina toho, nemuset si každé ráno upravovat obočí, se mi taky líbí. Hlavně v létě to bude k nezaplacení! :) Pravda, cena je super. RefectoCil i s poštovným vyjde na nějaké 300,- a to už je celkem rozdíl.

   Delete
 7. Na domácí barvení obočí bych asi neměla odvahu. Já mám totiž dokonce strach si i vlasy barvit jinak než u kadeřnice :D
  Každopádně s obočím se mi ted povedl parádní kousek,kdy jsem si koupila elektronický zastřihávač obočí, ujela mi ruka a půlka obočí najednou ležela na stole :D takže teď vyloženě každé ráno trpím, kdy si ho musím nějak dokreslovat :D

  ...Instantní krása...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Cítím se trochu provinile, protože já bych asi chytla hysterák, ale opravdu jsi mě pobavila! :D Koukni po nějakém séru na obočí/řasy (levné a šikovné má Alverde), to by ti mělo to dorůstání urychlit ;)

   Delete
 8. Tak to já si nechávám obočí barvit radši u kosmetičky, ale nějaké domácí barvení by se mi taky hodilo. Tak mě zajímá jak ti dopadnou další produkty, třeba napíšeš pozitivní recenzi a budu se moct inspirovat :)

  Můj blog: Cosmokočka

  ReplyDelete