MŮJ ROK 2017

Thursday, January 11, 2018

I když jsem myslela, že letos tradiční netradiční shrnující článek psát nebudu, nakonec jsem usoudila, že nezaznamenat si zrovna rok 2017 by byla velká škoda. Minulý rok pro mě byl jeden z nejsložitějších, ale bezesporu a především i nejkrásnějších.

NOVÝ VZTAH

Do psaní příliš osobních věcí jsem se jak na blogu, tak na sociálních sítí nikdy příliš nepouštěla, ale vynechat tuhle skutečnost zkrátka a jednoduše nemůžu. S Honzíkem to bylo od začátku jiné, výjimečné a mimořádné. Najednou všechno bylo jednodušší, krásnější, veselejší, ale hlavně - všechno dávalo smysl. Žádný výmluvy, komplikace nebo slzavá údolí; Honzík mě překvapoval (a stále překvapuje) vším, co udělal. Na takové zacházení jsem do té doby nebyla zvyklá. Smutné, já vím... Je moje největší podpora, opora a člověk, kterému můžu na 100% věřit a spolehnout se na něj 💕


DOKONČENÍ ŠKOLY

Zkouškové, psaní bakalářky, zkouškové, učení na státnice, státnice. Tak by se dal popsat můj první půl rok - největší výzva roku 2017 a vlastně celého mého života. Posledních pár dnů před dnem D jsem nemohla spát, nemohla jsem jíst, jen jsem se od rána do noci učila a když jsem se náááhodou zrovna neučila, tak jsem o tom alespoň přemýšlela a s každým to rozebírala. Upřímně - v den mých státnic jsem byla smířená se vším a těšila jsem se hlavně na to, až celý tenhle maratón skončí. Nakonec jsem to ale zvládla levou zadní a ten pocit, když jsem naposledy vycházela ze školy byl nepopsatelný. Byla jsem šťastná a byla jsem na sebe pyšná.


STĚHOVÁNÍ

Další velká změna mě čekala s příchodem podzimu. Stěhování do Prahy - 150 kilometrů od domova. Jak už jsem psala v jednom z článků, nad Prahou jsem vždycky přemýšlela. Pak jsem to ale zavrhla, protože jsem si nedokázala představit, že bych byla ode všech tak strašně daleko a sama. Nakonec to tak ale dopadlo a já jsem za to ráda. Nebudu vám lhát; postavit se na vlastní nohy není sranda a občas mám stavy, kdy bych se nejraději sbalila a odjela zpátky za maminkou, ale jak se říká - nejsem máslo a tohle zvládnu! Je v tom se mnou ten nejlepší parťák jakého jsem si mohla přát a už jen díky němu je to každým dnem jednodušší a jednodušší.


PRÁCE

Dlouho jsem přemýšlela, jestli tohle téma vytahovat, protože ze všech zmiňovaných je pro mě nejcitlivější. Pak jsem si ale vzpomněla na to, co mi pořád dokola opakuje přítel - "Nejsi v tom sama", a proto o tom píšu. Ještě před půl rokem jsem si myslela, jaká to nebude hračka najít si v Praze práci - v e l k á chyba! Marketing & PR je tak oblíbené, že zaměstnavatelné mají i na juniory takové požadavky, že bych s praxí musela začít někdy na základce, aby byla dostačující. Nespočetně krát jsem to obrečela a po několikátém odmítnutí to chtěla vzdát. Přemýšlela jsem nad tím, co dělám špatně, proč zrovna já... v í m, že bych to zvládla, tak proč mi nikdo nedá šanci? Souhrou okolností jsem se nakonec rozhodla pracovat sama na sebe a i když první příležitost nevyšla, zvládla jsem si najít jinou a věřím, že další na sebe nenechají dlouho čekat.


Jaký byl váš rok 2017?

13 COMMENTS

 1. Měla jsi pěkný a pestrý rok! :) My v roce 2017 moc štěstí neměli, já potratila, manželovi zemřel tatínek na rakovinu, velký obrat nastal v srpnu, kdy jsme zjistili že jsem těhotná. Doufám jen v to, že tenhle rok bude lepší <3

  www.mummysweetbaby.blogspot.cz

  ReplyDelete
  Replies
  1. To mě moc mrzí! Držím palce, aby to letos bylo jenom lepší :-)

   Delete
 2. Gratuluji k dokončení školy, vím, jaký to byl pocit, když jsi naposledy odcházela ze školy. U mě to už bylo sice dávno, ale stále si ho pamatuju. :-D
  welcometomyworld

  ReplyDelete
 3. K novému vztahu moc gratuluju :) taky znám ten pocit, když jde něco tak snadno a dává to smysl. Je to nepopsatelne a krásné. Držím palce ať vám to vydrží co nejdéle :)
  Rok 2017 mi taky přinesl spoustu zážitků a hlavně opuštění konfrortni zóny...hledsni práce, stěhování se do Prahy. Ale nelituju toho, i když na svou práci na plnyuvazek teprve čekám :) říkáš, že u marketingu a PR je těžké najít práci? Já studuju práva, ale dost si pohravam s myšlenku, že bych šla právě do toho marketingu.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Asi takhle - všichni hledají juniory za juniorský plat, ovšem s několikaletými zkušenostmi :D Takže asi takhle... I u nabídek na stáže mi řekli, že hledají VÍCE zkušeností. A já si naivně myslela, že stáže jsou právě od toho, abys ty zkušenosti získal :D

   Delete
 4. Měla jsi teda dost nabitý rok, i tak ti gratuluji ke studium, vím jaký je to pocit :D k novému vztahu ať Vám to dlouho vydrží.

  ReplyDelete
 5. Fuu.. veľa veľkých zmien sa stalo v tvojom živote. Môj rok nebol až taký prevratný. Bol pekný plný zážitkov a v skutočnosti mu nemám čo namietať, ale nič také preborné sa nestalo.

  Pozývam teba a tvoje čitateľky na GIVEAWAY
  na mojom blogu :)

  ReplyDelete
 6. Teda, zní to na hezký "nový" start :)

  ReplyDelete
 7. Milá Táňo, Tvůj rok byl pěkná jízda. Jsi šikovná, že se k tomu stavíš odhodlaně. Je úžasné, že k tomu máš do života parťáka! To je vždycky velké požehnání a i když se chce člověku někdy plakat, nakonec má komu se svěřit a s kým se všemu zasmát. Podpora od blízkých je jeden z nejhezčích darů, které člověk může dostat. Drž se a hodně úspěchů do roku 2018!

  Kateřina

  www.intuitivediary.com

  ReplyDelete
 8. Pro nás rok 2017 byla taky velká výzva. Začátek stavění se taktéž na nohy, rozchod a taky ne moc šťastné období ;) Ale věříme, že rok 2018 bude jízda za tím pozitivnějším :)

  ReplyDelete
 9. Táňi, je vidět, že tento rok byl pro Tebe přelomový. Moc gratuluji k dokončení studií, já se nemůžu dočkat až to také budu mít za sebou a nastane v mém životě nová kapitola. Budu držet palce, aby se Ti podařilo najít fajn práci a pokud vedle sebe máš pořádnou oporu v podobě Honzíka, vše půjde snáz :)

  ReplyDelete
 10. Tak vyzerá to tak, že si mala celkom úspešný rok a gratulujem. :) Ono s prácou je to vždy trochu ťažšie, naozaj očakávajú niekedy až príliš veľa, aspoň čo sa týka nás, ktorý vyjdete zo školy a nemáme žiadnu prax. Bohužiaľ. Tiež mám marketing, síce iba strednú školu, už som vyskúšala dve práce, ktoré aj celkom súvisia s mojim odborom, ale nakoniec som prišla do ČR a robím úplne niečo iné a pritom je to oveľa viac platené. :-) Je to síce aj smutné, že vyštudovaný človek takto dopadne, ale aj keď to nie je miesto v kancelárii, mne sa celkom páči a aspoň viem, za čo robím. :-D

  ReplyDelete